UCZACIA I EMOCJE

ZAWISC-najgorsza cecha

ZA DUŻO JEJ NA ŚWIECIE

Zawisc(nie mylcie z NIENAWIŚCIĄ) to okrpna cecha charakteru- jak i uczucie złe.Bardzo często się z nią spotykamy.Nawet mówi się ,patrzeć na kogoś zawistnym wzrokiem’ itp.Ponieważ czasem jak ktoś na kogoś patrzy z zawiscia-to jak by wzrokiem można było zabijać, to osoba na,która patrzono by już dawno nie żyła.Ludzie potrafią czuć zawiść przez bawet blache rzeczy/sprawy do innych ludzi.Przez nią dąża by kogoś zniszczyć.

CZYM JEST ZAWIŚĆ

Jest ona uczuciem budzącym w człowieku-zazdrość,obawe i chciwość.Powstaje z tego,że dana osoba(ta która zawiść atakuje) nie może znieść,że np.komuś coś się udaje.To znaczy:odnosi sukcesy,czegoś się dorobił,pomimo złej sytuacji w jakiej się znalazł-udało mu się z niej wydostać.Oj dużo bym znalazła przykładów jeszcze.Chocby to,że ktoś dobrze wygląda czy się ubiera-już może stać się potecjalna ofiara ludzi zawistnych.

Wygląda to tak-zawistny człowiek nie potrafi zaakceptować dobrej sytuacji drugiego człowieka.Przez ten brak akceptacji staje się zazdrosna i odczuwa potrzebę zniszczenia tej,że osoby.

ZAWIŚĆ JEST CHOROBĄ

Tak,tak…to choroba rozwijająca się nawet na dzwiek radosnego westchnienia.Jest bólem powstającym z rozmyślania o czyimś-nawet najmniejszym sukcesie.

Jeżeli pozwoli się jej rozwinąć,zamienia się w nikczemnosc.I w swoim czasie zaczyna łączyć się też z nienawiścią.Powstaje najgorsza mieszanka uczuć ludzkich.Doprowadza to,że zawiść poprostu zaczyna siać spustoszenie zarówno u zawistnika-jak i u przedmiotu jego zawiści.

,JEST ONA JEDYNA EMOCJA W CAŁYM LUDZKIM ŻYCIU O,KTÓREJ NIE MOŻNA POWIEDZIEĆ NIC DOBREGO’

CYT.Nancy Friday

W ZAWIŚCI NIE MA NIC DOBREGO

Czy paskudny impuls,który każe nam zniszczyć kogoś-tylko dlatego iż coś mu się udało,coś ma-może kryć coś w sobie pozytywnego?

Niestety tak jak wspomniałam-ta wręcz choroba potęguje w nas inne najgorsze uczucia.Działa destrukcyjnie i niszczy wszystko w około.Cierpią na nią ludzie,którzy mają złudne przekonanie,że innym żyje się lepiej.I to za darmo-bo przecież oni nic nie robią,a mają.Choć w życiu jest tak,że te obiekty zawisnikow mają znacznie mniej,niż się wydaje.I zasługują na znacznie więcej.

Lecz zawistni tego niewidza.Są przekonani,że każde dobra naleza się im.I ktoś inny ma lepiej-tylko nie on.Patrzą na ludzi z góry i przez swoją prozna zawiść.Zmieszaną z zazdrością oraz nienawiścią zatracaja szacunek do wielu osób.Palaja chęcią zniszczenia,upokorzenia i obrażenia danych osób.

,OSOBISTE NIEZADOWOLENIE WYNIKAJĄCE Z NIENAWIŚCI KLASOWEJ-SPOŁECZNEJ’

CYT.F.Jameson

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: