UCZACIA I EMOCJE

URAZA-ukryta wscieklosc i bol

GORSZA OD GNIEWU

URAZA jest znacznie gorsza od gniewu,który ostatnio opisywalam.Dlatego też dziś na temat wzięłam rodzinę gniewu-czyli uraze.Też zlozylo się na ten wybór to,że choć czesto okazuje swój gniew.Nie duszę w sobie bólu-po głębokim zastanowieniu się nad sobą.Po analizie swojej sytuacji i tego co przeszłam.Po ocenie ludzi,których znam i tego co mi ,zrobili’.Doszłam do wniosku,że wcale nie wyrzucam wszystkiego z siebie.Ile siedzi we mnie cierpienia i bólu nie wykrzyczanego.Lecz problem polega na tym,że choć chcę go wyrzucić….To poprostu nie mogę bo mam życie jakie mam-ciężkie.I taką prawdą prosto w  oczy mogłabym stracić wiele.Niestety w mojej sytuacji byłby to mój koniec….

CZYM DOKŁADNIE JEST URAZA

URAZA jest konsekwencją naszej ugodowosci.Zapetlony i ukryty gniew.To nienawiść tlumiona w nas.Powstająca w sytuacji kiedy niemamy możliwości głośnego wyrażenia naszego bólu i cierpienia.Nie pozwala nam okazać tego jak jesteśmy skrzywdzeni i upokorzeni.Przez co ma to swoje następstwa.Dosyć złe-może nawet bardzo.

Z czasem taki skryty gniew ulega kompresji.Osiada w najciemniejszych zakamarkach naszej duszy(umysłu).Po czym rozblyskuje w drobnych zlosliwiosciach i wybuchach gniewu(często na kogoś-kto nie ma z tym nic wspólnego).Także sprzyja prowokacji,agresji i rywalizacji.

URAZA JEST JEDNYM Z NAJCICHSZYCH I NAJPASKUDNIEJSZYCH EMOCJI,JAKIE POSIADAMY

Tych emocji jest wiele.Ja do tych najgorszych zaliczam też ZAWIŚĆ,NADZIEJĘ I PODŁOŚĆ.Lecz każdy inaczej odczuwa i widzi daną emocje.Ja swoją ocenę wyrobiłam na wlasnych przezyciach.I przez wiele przeczytanych książek psychologicznych.

I teraz wymienię jak potrafi się dzielić uraza-względem harakteru danego człowieka.To potwierdza,że ta cecha-uczucie-emocja jest paskudna.

W przypadku ludzi szczerych ,do bólu’ powoduje ona ogromne cierpienia.Gdyż często wyrzucenie jej mogło by coś np. w naszym życiu zniszczyć.Co jest bardzo ważne dla nas.Przez to siła wyższa siedzimy cicho i dusimy to w sobie.Powodując tym samym coraz większa frustrację i narazstajaca nienawiść w nas.Często też przez to wyzywamy się na innych.Pomimo tego,że i tak nasz ból i żal się nie zmniejsza.Dlaczego?Bo złość jest kierowana nie do tej osoby co trzeba.I co najgorsze często padają ofiarami naszymi osoby bliskie nam.

I tu druga strona urazy dotycząca ludzi,którzy boją się-badz nie potrafią pokazać swoich emocji.Czaja się,podsluchuja-nie starcza im odwagi by pokazać swoje prawdziwe emocje.I wręcz czerpią perwersyjna przyjemność-z poczucia,że zostali skrzywdzeni.

PODSUMOWUJĄC

URAZA staje się z czasem pokrecona i zdeformowana.I rozwija się co nie jest niczym dobrym.Sieje spustoszenie w naszych umysłach.I w przeciwieństwie do gniewu jest trwała i rozmyslna.Przyczaja się i ogranicza eskalacje wypadków.

Nie mniej chwilowe ukrycie gniewu czasem bywa najmodrzejszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: